Team logos
Guidelines for entries Team Leaderboard Add or Update a Person FAQ
Jun 2019 - Some awesome intervals
This challenge was chosen by Team Oarsome


Row twenty unrestricted repetitions of 300m with one minutes rest intervals.
First rep from a standing start.
Subsequent reps from a standing or rolling start (your choice).


Record your time for 6000 metres, not including the 19 minutes of rest.


The July CTC will be chosen by DLC Gidea Park

See C2 forum thread for details.

Most Recent EntriesAdd/Update an Entry
DateNameCatTeamResult
2019-06-18Glynn PowellMHWTSub 7 19:41.0
2019-06-17Gene KelleyMLWTAge Without Limits 27:18.4
2019-06-17macrothskiMHWTSki Erg 22:29.4
2019-06-17Yvonne ApitzFHWTSub 7 22:12.9
2019-06-17Blanksby skiMHWTSki Erg 19:43.1
Bold = new time; italic = updated time
Name:
Password:
Entry: hours min sec
 
Current Leaderboard
Names in blue italics have added or updated their times within the past 24 hours.
#NameCatTeamResultPacePower
1Olli ZeidlerMMAD I 16:53.6   1:24.5  580.8 
2Jason MarshallMGARAGEATHLETE I 17:01.6   1:25.1  567.2 
3Justin FarinaMGARAGEATHLETE I 17:47.0   1:28.9  497.9 
4Pavel ShurmeiMSub 7 I 17:49.8   1:29.1  494.0 
5Graham BentonMMAD I 17:51.2   1:29.3  492.0 
6Danny GrahamMTeam Oarsome I 17:52.2   1:29.4  490.7 
7Matthias HörnschemeyerMBW Rowing I 17:53.7   1:29.5  488.6 
8ESPRIT Jarek OlszowkaMESPRIT I 17:53.8   1:29.5  488.5 
9Ivan SaricMBW Rowing I 17:55.2   1:29.6  486.6 
10Andrey PrivedaMSub 7 I 18:07.3   1:30.6  470.5 
11Simon JonesMMAD I 18:07.9   1:30.7  469.7 
12Simon HandleyMMAD II 18:10.5   1:30.9  466.4 
13Tobias Stohr FMMFitness Matters I 18:13.7   1:31.1  462.3 
14j.dMMAD II 18:17.8   1:31.5  457.1 
15James Hall SkiErgMSki Erg I 18:18.0   1:31.5  456.9 
16Andy BurkeMGARAGEATHLETE I 18:22.3   1:31.9  451.6 
17Ian WildeMSub 7 I 18:32.7   1:32.7  439.0 
18ErtanMMAD II 18:36.2   1:33.0  434.9 
19Marius TS skiMSki Erg I 18:40.0   1:33.3  430.5 
20Big PhilMMAD III 18:41.1   1:33.4  429.2 
21PR_SAVMTeam Oarsome I 18:42.0   1:33.5  428.2 
22Dirk MöllerMForum Flyers I 18:42.1   1:33.5  428.1 
23Russell CarterMMAD III 18:42.7   1:33.6  427.4 
24Adam Harriman FMMFitness Matters I 18:43.2   1:33.6  426.8 
25Henning SchnellMSub 7 II 18:44.1   1:33.7  425.8 
26Lucas SchäfermBW Rowing I 18:48.9   1:34.1  420.4 
27Keith DarbymRed Line Rowers I 18:50.9   1:34.2  418.2 
28Casey ClarkeMSub 7 II 18:53.5   1:34.5  415.3 
29Gerry ArmstrongMTeam Oarsome I 18:54.3   1:34.5  414.4 
30Paul BrewMPlymouth RC I 18:55.0   1:34.6  413.6 
31Matty WestMSub 7 II 18:55.6   1:34.6  413.0 
32Ulrich SchröderMBW Rowing I 18:55.7   1:34.6  412.9 
33Aaron DonelleyMBW Rowing II 18:58.7   1:34.9  409.6 
34Matt GillMSub 7 III 18:59.2   1:34.9  409.1 
35Mark Rozewicz GAMGARAGEATHLETE II 18:59.2   1:34.9  409.1 
36Joseph Godfrey GAMGARAGEATHLETE II 19:04.7   1:35.4  403.2 
37Jens Kristian DammSub 7 I 19:07.0   1:35.6  400.8 
38Mark GriffinMIsenhurst Rowers I 19:12.7   1:36.1  394.9 
39Pete MarstonMMAD III 19:12.8   1:36.1  394.8 
40Gary F Curtis LightmIndependent I 19:13.1   1:36.1  394.5 
41Mark FountaineMSub 7 III 19:13.3   1:36.1  394.3 
42Dave ReebyMPlymouth RC I 19:13.4   1:36.1  394.2 
43Warren MatthewsMSub 7 III 19:14.3   1:36.2  393.2 
44Dan Norman SkiMSki Erg I 19:14.9   1:36.2  392.6 
45js.klsmFIRT I 19:17.3   1:36.4  390.2 
46Alex PurcellMIsenhurst Rowers I 19:17.7   1:36.5  389.8 
47Tim JonesMMAD IV 19:20.2   1:36.7  387.3 
48Richard PruceMSub 7 IV 19:20.3   1:36.7  387.2 
49Jon MelsonMDLC Gidea Park I 19:22.1   1:36.8  385.4 
50Mat Ward S7MSub 7 IV 19:23.4   1:37.0  384.1 
51Sam BlytheMFitness Matters I 19:23.6   1:37.0  383.9 
52David SandsMRed Line Rowers I 19:27.6   1:37.3  380.0 
53Paul ColeMGARAGEATHLETE II 19:29.3   1:37.4  378.3 
54Asmund KarlsenMAge Without Limits I 19:29.8   1:37.5  377.8 
55Steffan Jones FMMFitness Matters II 19:30.3   1:37.5  377.3 
56Andy CottenMRowElite I 19:30.6   1:37.6  377.0 
57.HCMFIRT I 19:30.9   1:37.6  376.7 
58Steve IsaacsonmSub 7 II 19:31.1   1:37.6  376.6 
59MartinB FFMForum Flyers I 19:31.6   1:37.6  376.1 
60Dan ThornburnMIndependent I 19:34.2   1:37.9  373.6 
61BlanksbyFMMFitness Matters II 19:36.3   1:38.0  371.6 
62ESPRIT Matt LukeMESPRIT I 19:37.9   1:38.2  370.1 
63HjsSkiMSki Erg II 19:39.9   1:38.3  368.2 
64Pete BurdisMSub 7 IV 19:40.9   1:38.4  367.3 
65Glynn PowellMSub 7 V 19:41.0   1:38.4  367.2 
66Ross SmithMBW Rowing II 19:42.6   1:38.6  365.7 
67Blanksby skiMSki Erg II 19:43.1   1:38.6  365.2 
68ESPRIT Alastair PeakemESPRIT I 19:43.3   1:38.6  365.0 
69Andy ParkesMGee Crew I 19:43.7   1:38.6  364.7 
70Jonathan WortheyMSub 7 V 19:44.9   1:38.7  363.6 
71Marius TSMSub 7 V 19:45.5   1:38.8  363.0 
72Adam EshbornmSub 7 III 19:48.0   1:39.0  360.7 
73Matt RawlinsonMSub 7 VI 19:48.4   1:39.0  360.3 
74ESPRIT Paul JohnsonmESPRIT I 19:49.6   1:39.1  359.3 
75ClaudiusmFree Spirits I 19:50.5   1:39.2  358.4 
76Allan HallbergMForum Flyers I 19:50.8   1:39.2  358.2 
77Paul NuttallMFitness Matters II 19:51.1   1:39.3  357.9 
78Nicolas Di Giugno GAmGARAGEATHLETE I 19:51.2   1:39.3  357.8 
79Janos Suto S7MSub 7 VI 19:52.7   1:39.4  356.5 
80Jonty EyresMIsenhurst Rowers I 19:53.0   1:39.4  356.2 
81Justin Nickel FMmFitness Matters I 19:53.7   1:39.5  355.6 
82Marten de VriesMBW Rowing II 19:53.8   1:39.5  355.5 
83MaxMacLaren1MFree Spirits I 19:53.9   1:39.5  355.4 
84Geoff BoucherMSub 7 VI 19:55.1   1:39.6  354.3 
85tony walpoleMFitness Matters III 19:56.8   1:39.7  352.8 
86Chris SindahlMPaddy Power I 19:58.3   1:39.9  351.5 
87Nigel COLLEYMFitness Matters III 19:58.4   1:39.9  351.4 
88js.klskimSki Erg I 19:58.7   1:39.9  351.1 
89Matthew Parkinson S7MSub 7 VII 19:58.8   1:39.9  351.1 
90Roger RogneMFitness Matters III 20:00.2   1:40.0  349.8 
91Kieran CahillmMAD I 20:01.6   1:40.1  348.6 
92Yannick HeratmGARAGEATHLETE II 20:01.8   1:40.1  348.4 
93Leif HagenmRed Line Rowers I 20:03.8   1:40.3  346.7 
94Charlie GaglianomBW Rowing II 20:04.0   1:40.3  346.5 
95Sanjuan aip-perpignanMFIRT I 20:04.6   1:40.4  346.0 
96Jake LuceMGARAGEATHLETE III 20:06.9   1:40.6  344.0 
97Richard AbellMIsenhurst Rowers II 20:07.1   1:40.6  343.9 
98Chris LeonardmFitness Matters II 20:07.7   1:40.6  343.3 
99James GibsonMTeam Oarsome II 20:08.0   1:40.7  343.1 
100Matthew LeonardMFree Spirits I 20:08.3   1:40.7  342.8 
101Thomas CarterM#TokyRow I 20:08.4   1:40.7  342.8 
102LindsayhMForum Flyers II 20:11.3   1:40.9  340.3 
103Kirsten KlineFGARAGEATHLETE I 20:13.5   1:41.1  338.4 
104Paul SandsMRed Line Rowers I 20:14.3   1:41.2  337.8 
105Morten HaugsengMFree Spirits I 20:15.8   1:41.3  336.5 
106Andy BurrowsMTeam Oarsome II 20:15.8   1:41.3  336.5 
107Huw Beaty FMMFitness Matters IV 20:19.7   1:41.6  333.3 
108Marcus BattenmPlymouth RC I 20:20.1   1:41.7  333.0 
109Felton HumbleMFree Spirits II 20:23.0   1:41.9  330.6 
110Casey Clarke SkiErgMSki Erg II 20:23.8   1:42.0  330.0 
111Dingeman WiertzmErgo Ergo Sum I 20:24.1   1:42.0  329.7 
112Stephen Perkins FMMFitness Matters IV 20:25.1   1:42.1  328.9 
113James HowardmSub 7 IV 20:25.3   1:42.1  328.8 
114Rod Chinn.mMAD II 20:26.8   1:42.2  327.6 
115Gregory HochTOMTeam Oarsome II 20:29.6   1:42.5  325.3 
116Steve SmithMFree Spirits II 20:30.7   1:42.6  324.5 
117Bezza RLRmRed Line Rowers II 20:32.7   1:42.7  322.9 
118BonefixerMTeam Oarsome III 20:33.3   1:42.8  322.4 
119Tako LootsmaMFree Spirits II 20:33.6   1:42.8  322.2 
120ESPRIT Paul HumphriesMESPRIT II 20:35.3   1:42.9  320.8 
121Dave ChmilowskyjMTeam Oarsome III 20:35.6   1:43.0  320.6 
122Robert JonesMSub 7 VII 20:37.0   1:43.1  319.5 
123Dave Barber INDMIndependent I 20:38.0   1:43.2  318.7 
124fkoeneMFree Spirits III 20:39.1   1:43.3  317.9 
125ESPRIT Eddie EdwardsMESPRIT II 20:39.3   1:43.3  317.7 
126M D MItchellMErg365 I 20:40.0   1:43.3  317.2 
127Arran BroadmTeam Oarsome I 20:40.7   1:43.4  316.7 
128LiefcatMFree Spirits III 20:41.0   1:43.4  316.4 
129PongiMFitness Matters IV 20:41.3   1:43.4  316.2 
130Arwed Egger SkimSki Erg II 20:42.7   1:43.6  315.1 
131Tony McKenna.mFitness Matters III 20:44.5   1:43.7  313.8 
132Marc Charman FMmFitness Matters IV 20:45.8   1:43.8  312.8 
133Mike Pearce (MPx)MSub 7 VII 20:45.8   1:43.8  312.8 
134Gary LewisMSub 7 VIII 20:46.5   1:43.9  312.3 
135Tom Rogers ski-ergMSki Erg III 20:46.8   1:43.9  312.0 
136Graham HutchingsMRed Line Rowers II 20:46.9   1:43.9  312.0 
137Matt Kloiber SkiErgMSki Erg III 20:47.3   1:43.9  311.7 
138danfennellMFree Spirits III 20:49.0   1:44.1  310.4 
139Kristi StoddardFSub 7 I 20:49.7   1:44.1  309.9 
140RougeMGee Crew I 20:50.3   1:44.2  309.4 
141Olav LofthaugMEmpty the Tanks I 20:50.7   1:44.2  309.1 
142FREELANCE MN AD TURZI EROSmROWING CLUB MANTOVA I 20:52.1   1:44.3  308.1 
143Matt.Mitchell.hwtMMAD IV 20:52.2   1:44.4  308.0 
144Rowland Hills (RLR)MRed Line Rowers II 20:52.8   1:44.4  307.6 
145Anthony BarbierMSub 7 VIII 20:52.9   1:44.4  307.5 
146Mike ShillabeerMIsenhurst Rowers II 20:53.6   1:44.5  307.0 
147patrice CORNUTmFIRT I 20:54.2   1:44.5  306.6 
148Kay BieriMC2TweetCrew I 20:54.6   1:44.6  306.3 
149Mark BowerMEmpty the Tanks I 20:56.0   1:44.7  305.2 
150Ian BeemFree Spirits II 20:57.8   1:44.8  303.9 
151Paul TimmonsmPaddy Power I 20:59.1   1:44.9  303.0 
152ESPRIT Bill SchmidtmESPRIT II 20:59.4   1:45.0  302.8 
153Andy StreetmSub 7 V 21:02.9   1:45.2  300.3 
154bougli13009mFIRT II 21:03.4   1:45.3  299.9 
155Kevin HillmanMEmpty the Tanks I 21:03.8   1:45.3  299.6 
156Richard Harenberg S7MSub 7 VIII 21:04.8   1:45.4  298.9 
157Matthew Godwin FMMFitness Matters V 21:07.3   1:45.6  297.1 
158Peter ClowesMTeam Oarsome III 21:08.3   1:45.7  296.4 
159Charlotte PiggFMAD I 21:11.5   1:46.0  294.2 
160Richard CheesemanMSub 7 IX 21:15.5   1:46.3  291.5 
161LowyMMAD IV 21:16.3   1:46.4  290.9 
162IACOB ChristianMFIRT II 21:19.4   1:46.6  288.8 
163Paul ButterworthMESPRIT II 21:20.4   1:46.7  288.1 
164ESPRIT Paul ButterworthMESPRIT III 21:20.4   1:46.7  288.1 
165Will HaskellmForum Flyers I 21:21.0   1:46.8  287.7 
166Jeremy Done TOmTeam Oarsome II 21:21.2   1:46.8  287.6 
167Sylverado987MFIRT II 21:23.0   1:46.9  286.4 
168Harry_ScoMAIRC I 21:26.3   1:47.2  284.2 
169DimosmSub 7 VI 21:27.9   1:47.3  283.1 
170Stuart CraggmSub 7 VII 21:28.4   1:47.4  282.8 
171Roger TiveyMIsenhurst Rowers II 21:29.0   1:47.4  282.4 
172W.GerssenMForum Flyers II 21:31.9   1:47.7  280.5 
173Mike Channin (Tribesports)M Once We Were Tribesports I 21:32.0   1:47.7  280.4 
174patrick TERGEMINAMFIRT II 21:33.4   1:47.8  279.5 
175Kenneth MurdochMEmpty the Tanks II 21:34.0   1:47.8  279.1 
176Amie MacejkovicFGARAGEATHLETE II 21:34.5   1:47.9  278.8 
177andy warnerMSub 7 IX 21:34.7   1:47.9  278.7 
178Alain manginmFIRT III 21:34.8   1:47.9  278.6 
179Chris FlintMDiamonds I 21:35.5   1:48.0  278.2 
180FREELANCE MN NASI PIERGIORGIOmROWING CLUB MANTOVA I 21:36.4   1:48.0  277.6 
181Jon GoodallMMAD V 21:39.0   1:48.3  275.9 
182Mick LeTourneauxmEmpty the Tanks I 21:39.9   1:48.3  275.3 
183Mike ForderMDiamonds I 21:41.4   1:48.5  274.4 
184ESPRIT Ade CreggMESPRIT III 21:41.4   1:48.5  274.4 
185Steve OckerbyMForum Flyers II 21:43.4   1:48.6  273.1 
186Craig HudsonMIndependent I 21:44.2   1:48.7  272.6 
187Matt NewmanmTeam Oarsome III 21:45.5   1:48.8  271.8 
188Jules KennedyMIndependent II 21:45.6   1:48.8  271.8 
189Janette LoweFTeam Oarsome I 21:46.0   1:48.8  271.5 
190Angus WoodhamsMIsenhurst Rowers III 21:49.0   1:49.1  269.6 
191Martin BusseymIsenhurst Rowers I 21:50.2   1:49.2  268.9 
192Joe LohmanMFree Spirits IV 21:50.7   1:49.2  268.6 
193James ClarkeMFitness Matters V 21:51.9   1:49.3  267.9 
194StJohn FordM Once We Were Tribesports I 21:52.9   1:49.4  267.2 
195David AllenMRed Line Rowers II 21:52.9   1:49.4  267.2 
196GeorgeBinghamRLRMRed Line Rowers III 21:56.2   1:49.7  265.2 
197Amy PowellFErgo Ergo Sum I 21:56.5   1:49.7  265.1 
198ESPRIT Charlotte RooneyFESPRIT I 21:58.2   1:49.9  264.0 
199ESPRIT - Audrey FerecFESPRIT II 21:59.3   1:49.9  263.4 
200Shelagh tubbyFRed Line Rowers I 22:00.7   1:50.1  262.5 
201Wullie BrownmMAD III 22:02.0   1:50.2  261.8 
202Tracy Watkins RLRFRed Line Rowers II 22:04.2   1:50.4  260.5 
203James Thornton SkiErgmSki Erg III 22:10.3   1:50.9  256.9 
204FREELANCE MN SALOMONI VALERIOMROWING CLUB MANTOVA I 22:10.6   1:50.9  256.7 
205Gary SmithmIsenhurst Rowers II 22:11.7   1:51.0  256.1 
206Yvonne ApitzFSub 7 II 22:12.9   1:51.1  255.4 
207Peter JonesMGee Crew I 22:13.2   1:51.1  255.2 
208Terry FFmForum Flyers II 22:13.4   1:51.1  255.1 
209FREELANCE BG NORIS GIGImCUS Bergamo I 22:13.6   1:51.1  255.0 
210lee robinsonMErg365 I 22:13.8   1:51.1  254.9 
211Davidski BarberskiMSki Erg III 22:14.1   1:51.2  254.7 
212AndersP_SweMAIRC I 22:15.7   1:51.3  253.8 
213Natalie ColeFTeam Oarsome II 22:16.1   1:51.3  253.6 
214David PlumbmFree Spirits III 22:16.8   1:51.4  253.2 
215Jean-Pierre GORINmFIRT III 22:17.6   1:51.5  252.7 
216LauraH21 GhiòfBW Rowing I 22:23.8   1:52.0  249.2 
217Sarita Kristina HansenfSub 7 III 22:25.6   1:52.1  248.2 
218John PriceMDLC Gidea Park I 22:28.2   1:52.4  246.8 
219macrothskiMSki Erg IV 22:29.4   1:52.5  246.1 
220Eddie McSharryMSub 7 IX 22:30.3   1:52.5  245.7 
221FREELANCE BG LANZONI SfCUS Bergamo I 22:32.4   1:52.7  244.5 
222Jonas MelanderMNordic I 22:36.6   1:53.1  242.2 
223Lucy OB FMfFitness Matters I 22:39.3   1:53.3  240.8 
224herve pruneaumFIRT III 22:40.6   1:53.4  240.1 
225Teresa BarfordfIsenhurst Rowers I 22:43.0   1:53.6  238.8 
226Thomas MillardMErg365 I 22:43.6   1:53.6  238.5 
227ESPRIT Adelle TudorFESPRIT III 22:45.9   1:53.8  237.3 
228FREELANCE BG SIMONE LANZONIMCUS Bergamo I 22:46.8   1:53.9  236.9 
229Michael BMPaddy Power I 22:48.9   1:54.1  235.8 
230Jon P TaylormFree Spirits IV 22:52.1   1:54.3  234.1 
231E.Michelle DrakeFSub 7 IV 22:52.5   1:54.4  233.9 
232Jules Hodgson S7FSub 7 V 22:53.7   1:54.5  233.3 
233Jean-Marc HurniMAge Without Limits I 22:55.0   1:54.6  232.7 
234Joe A KeatingmPaddy Power I 23:00.0   1:55.0  230.1 
235Simon LakeMSub 7 X 23:00.1   1:55.0  230.1 
236steeve DANDREYMFIRT III 23:00.7   1:55.1  229.8 
237laetitia delelisFFIRT I 23:06.5   1:55.5  226.9 
238Belinda TraceyFErgo Ergo Sum I 23:08.8   1:55.7  225.8 
239MBrownjohnmDiamonds I 23:09.9   1:55.8  225.2 
240Sue ElleryFIsenhurst Rowers II 23:10.8   1:55.9  224.8 
241Tony LorrimermGee Crew I 23:17.6   1:56.5  221.5 
242Chris WhaleMForum Flyers III 23:21.2   1:56.8  219.8 
243FREELANCE MN VENTURI EMANUELEMROWING CLUB MANTOVA I 23:25.7   1:57.1  217.7 
244Steve PackerMSub 7 X 23:26.1   1:57.2  217.6 
245Samantha DoubtfireFSub 7 VI 23:31.9   1:57.7  214.9 
246Andy FlewittMGee Crew II 23:39.7   1:58.3  211.4 
247Jon PalinmFree Spirits IV 23:41.5   1:58.5  210.6 
248Guy BeallemFIRT IV 23:42.4   1:58.5  210.2 
249FREELANCE MN AD MILENO LUCIAfROWING CLUB MANTOVA I 23:45.9   1:58.8  208.6 
250Petra HudsonFIsenhurst Rowers III 23:46.0   1:58.8  208.6 
251Stephen GowerMRowPro Rowers I 23:46.2   1:58.9  208.5 
252Bluebell31FSub 7 VII 23:46.4   1:58.9  208.4 
253Zoe OsborneFIsenhurst Rowers III 23:47.6   1:59.0  207.9 
254Mick BennettsmGee Crew II 23:48.3   1:59.0  207.6 
255Ruud JackelMRowPro Rowers I 23:56.4   1:59.7  204.1 
256Ski Rachel HarrisFSki Erg I 23:57.9   1:59.8  203.4 
257Tassana LandyfSub 7 VIII 23:59.7   2:00.0  202.7 
258Amon SUB7 IRCfSub 7 VIII 24:04.5   2:00.4  200.7 
259Clare RainbowfSub 7 IX 24:05.4   2:00.5  200.3 
260Claude-de-NMFitness Matters V 24:05.5   2:00.5  200.2 
261Natalie TrebilcockFGee Crew I 24:07.1   2:00.6  199.6 
262Peta RobinsonFDiamonds I 24:13.3   2:01.1  197.0 
263Rob DrurymEmpty the Tanks II 24:15.9   2:01.3  196.0 
264Dave Moores (FF)MForum Flyers III 24:23.7   2:02.0  192.9 
265Michelle LangstaffFSub 7 IX 24:31.5   2:02.6  189.8 
266Emma HylandFIsenhurst Rowers III 24:47.8   2:04.0  183.6 
267Samantha Doubtfire SkiFSki Erg II 24:48.9   2:04.1  183.2 
268macrothMForum Flyers III 24:51.5   2:04.3  182.3 
269Cat TrenthamfSub 7 X 24:52.3   2:04.4  182.0 
270Roger CruttendenMGee Crew II 24:55.8   2:04.6  180.7 
271Sue BaldockfIsenhurst Rowers III 25:11.4   2:06.0  175.2 
272WazzaMSub 7 X 25:16.0   2:06.3  173.6 
273Jack GilmoremForum Flyers III 25:25.2   2:07.1  170.5 
274Morris ButchartmFitness Matters V 25:26.1   2:07.2  170.2 
275clareburrellfFree Spirits I 25:33.7   2:07.8  167.6 
276Philip PricemFree Spirits IV 25:34.2   2:07.9  167.5 
277Mike KM BeardmFitness Matters VI 25:36.9   2:08.1  166.6 
278Ian NimmomGee Crew II 25:36.9   2:08.1  166.6 
279Candida Bf Once We Were Tribesports I 25:46.2   2:08.9  163.6 
280Susan Young LWTfSub 7 X 25:50.1   2:09.2  162.4 
281Lesley Amos FMFFitness Matters II 25:50.5   2:09.2  162.3 
282Lori LindahlFFitness Matters III 25:53.3   2:09.4  161.4 
283adventureislandMForum Flyers IV 25:53.4   2:09.5  161.3 
284FREELANCE MN CASALI NICOLETTAfROWING CLUB MANTOVA II 25:55.7   2:09.6  160.6 
285FREELANCE BG BROGNI CHIARAFCUS Bergamo I 25:59.1   2:09.9  159.6 
286FREELANCE MN AD CHIABERGE GIORGIOMROWING CLUB MANTOVA II 26:02.3   2:10.2  158.6 
287Michelle Evans SKIFSki Erg III 26:03.7   2:10.3  158.2 
288Fleur BlanfordfIsenhurst Rowers IV 26:09.1   2:10.8  156.6 
289ScullingGirl TRf#TokyRow I 26:13.9   2:11.2  155.1 
290Gel ForderfDiamonds I 26:21.8   2:11.8  152.8 
291Carol AtwoodFForum Flyers I 26:28.0   2:12.3  151.0 
292FREELANCE MN MIGLIORINI ALESSANDRAFROWING CLUB MANTOVA II 26:48.0   2:14.0  145.5 
293FREELANCE MN BARUFFALDI TIZIANAfROWING CLUB MANTOVA II 26:52.0   2:14.3  144.4 
294AniNormsf#TokyRow I 26:56.1   2:14.7  143.3 
295TazfRed Line Rowers III 27:00.3   2:15.0  142.2 
296Simone OliverFFitness Matters IV 27:13.1   2:16.1  138.9 
297Gene KelleymAge Without Limits I 27:18.4   2:16.5  137.5 
298Janet LawtonFFree Spirits II 28:05.1   2:20.4  126.4 
299Diane Hunt RLRFRed Line Rowers III 28:12.3   2:21.0  124.8 
300diana kornbrotFSub 7 XI 28:29.8   2:22.5  121.0 
301Lesley DuffyFFree Spirits III 28:49.0   2:24.1  117.0 
302Roger BurrellmFree Spirits V 28:55.0   2:24.6  115.8 
303FREELANCE MN AD RELLECATI EMANUELAfROWING CLUB MANTOVA II 29:30.1   2:27.5  109.0 
304Morris Butchart Ski-ErgmSki Erg IV 30:45.9   2:33.8  96.2 
305Shelagh AllenFSub 7 XI 31:07.7   2:35.6  92.8 
306mjpermuthfAge Without Limits I 32:56.0   2:44.7  78.4 
307Julian WarrickMTeam Oarsome IV  1:00:00.0   5:00.0  13.0 
308Calvin Sahota TOMTeam Oarsome IV  1:00:00.0   5:00.0  13.0 
1
39 pts
GARAGEATHLETE I 18:39.1
Jason Marshall (H)
Justin Farina (H)
Andy Burke (H)
Nicolas Di Giugno GA (L)
Kirsten Kline (F)
2
38 pts
MAD I 18:49.1
Olli Zeidler (H)
Graham Benton (H)
Simon Jones (H)
Kieran Cahill (L)
Charlotte Pigg (F)
3
37 pts
Sub 7 I 18:53.3
Pavel Shurmei (H)
Andrey Priveda (H)
Ian Wilde (H)
Jens Kristian Dam (L)
Kristi Stoddard (F)
4
36 pts
BW Rowing I 19:11.4
Matthias Hörnschemeyer (H)
Ivan Saric (H)
Ulrich Schröder (H)
Lucas Schäfer (L)
LauraH21 Ghiò (F)
5
35 pts
Team Oarsome I 19:35.0
Danny Graham (H)
PR_SAV (H)
Gerry Armstrong (H)
Arran Broad (L)
Janette Lowe (F)
6
34 pts
Sub 7 II 19:39.4
Henning Schnell (H)
Casey Clarke (H)
Matty West (H)
Steve Isaacson (L)
Yvonne Apitz (F)
7
33 pts
Fitness Matters I 19:46.7
Tobias Stohr FM (H)
Adam Harriman FM (H)
Sam Blythe (H)
Justin Nickel FM (L)
Lucy OB FM (F)
8
32 pts
ESPRIT I 19:48.5
ESPRIT Jarek Olszowka (H)
ESPRIT Matt Luke (H)
ESPRIT Alastair Peake (L)
ESPRIT Paul Johnson (L)
ESPRIT Charlotte Rooney (F)
9
31 pts
GARAGEATHLETE II 19:49.9
Mark Rozewicz GA (H)
Joseph Godfrey GA (H)
Paul Cole (H)
Yannick Herat (L)
Amie Macejkovic (F)
10
30 pts
Sub 7 III 19:56.0
Matt Gill (H)
Mark Fountaine (H)
Warren Matthews (H)
Adam Eshborn (L)
Sarita Kristina Hansen (F)
11
29 pts
Ski Erg I 20:01.9
James Hall SkiErg (H)
Marius TS ski (H)
Dan Norman Ski (H)
js.klski (L)
Ski Rachel Harris (F)
12
28 pts
Red Line Rowers I 20:07.4
David Sands (H)
Paul Sands (H)
Keith Darby (L)
Leif Hagen (L)
Shelagh tubby (F)
13
27 pts
Sub 7 IV 20:20.4
Richard Pruce (H)
Mat Ward S7 (H)
Pete Burdis (H)
James Howard (L)
E.Michelle Drake (F)
14
26 pts
FIRT I 20:34.7
.HC (H)
Sanjuan aip-perpignan (H)
js.kls (L)
patrice CORNUT (L)
laetitia delelis (F)
15
25 pts
Isenhurst Rowers I 20:35.3
Mark Griffin (H)
Alex Purcell (H)
Jonty Eyres (H)
Martin Bussey (L)
Teresa Barford (F)
16
24 pts
Sub 7 V 20:37.6
Glynn Powell (H)
Jonathan Worthey (H)
Marius TS (H)
Andy Street (L)
Jules Hodgson S7 (F)
17
23 pts
Team Oarsome II 20:54.1
James Gibson (H)
Andy Burrows (H)
Gregory HochTO (H)
Jeremy Done TO (L)
Natalie Cole (F)
18
22 pts
Sub 7 VI 20:55.2
Matt Rawlinson (H)
Janos Suto S7 (H)
Geoff Boucher (H)
Dimos (L)
Samantha Doubtfire (F)
19
21 pts
Fitness Matters II 20:59.1
Steffan Jones FM (H)
BlanksbyFM (H)
Paul Nuttall (H)
Chris Leonard (L)
Lesley Amos FM (F)
20
20 pts
Ski Erg II 21:03.6
HjsSki (H)
Blanksby ski (H)
Casey Clarke SkiErg (H)
Arwed Egger Ski (L)
Samantha Doubtfire Ski (F)
21
19 pts
ESPRIT II 21:06.7
ESPRIT Paul Humphries (H)
ESPRIT Eddie Edwards (H)
Paul Butterworth (H)
ESPRIT Bill Schmidt (L)
ESPRIT - Audrey Ferec (F)
22
18 pts
Free Spirits I 21:08.4
MaxMacLaren1 (H)
Matthew Leonard (H)
Morten Haugseng (H)
Claudius (L)
clareburrell (F)
23
17 pts
Forum Flyers I 21:10.7
Dirk Möller (H)
MartinB FF (H)
Allan Hallberg (H)
Will Haskell (L)
Carol Atwood (F)
24
16 pts
Red Line Rowers II 21:13.9
Graham Hutchings (H)
Rowland Hills (RLR) (H)
David Allen (H)
Bezza RLR (L)
Tracy Watkins RLR (F)
25
15 pts
Fitness Matters III 21:18.6
tony walpole (H)
Nigel COLLEY (H)
Roger Rogne (H)
Tony McKenna. (L)
Lori Lindahl (F)
26
14 pts
Sub 7 VII 21:19.2
Matthew Parkinson S7 (H)
Robert Jones (H)
Mike Pearce (MPx) (H)
Stuart Cragg (L)
Bluebell31 (F)
27
13 pts
Isenhurst Rowers II 21:34.4
Richard Abell (H)
Mike Shillabeer (H)
Roger Tivey (H)
Gary Smith (L)
Sue Ellery (F)
28
12 pts
Fitness Matters IV 21:53.0
Huw Beaty FM (H)
Stephen Perkins FM (H)
Pongi (H)
Marc Charman FM (L)
Simone Oliver (F)
29
11 pts
Gee Crew I 22:02.3
Andy Parkes (H)
Rouge (H)
Peter Jones (H)
Tony Lorrimer (L)
Natalie Trebilcock (F)
30
10 pts
Free Spirits II 22:06.0
Felton Humble (H)
Steve Smith (H)
Tako Lootsma (H)
Ian Bee (L)
Janet Lawton (F)
31
9 pts
Sub 7 VIII 22:09.6
Gary Lewis (H)
Anthony Barbier (H)
Richard Harenberg S7 (H)
Tassana Landy (L)
Amon SUB7 IRC (F)
32
8 pts
ROWING CLUB MANTOVA I 22:22.1
FREELANCE MN SALOMONI VALERIO (H)
FREELANCE MN VENTURI EMANUELE (H)
FREELANCE MN AD TURZI EROS (L)
FREELANCE MN NASI PIERGIORGIO (L)
FREELANCE MN AD MILENO LUCIA (F)
33
7 pts
Ski Erg III 22:24.4
Tom Rogers ski-erg (H)
Matt Kloiber SkiErg (H)
Davidski Barberski (H)
James Thornton SkiErg (L)
Michelle Evans SKI (F)
34
6 pts
Free Spirits III 22:38.9
fkoene (H)
Liefcat (H)
danfennell (H)
David Plumb (L)
Lesley Duffy (F)
35
5 pts
Sub 7 IX 22:47.4
Richard Cheeseman (H)
andy warner (H)
Eddie McSharry (H)
Clare Rainbow (L)
Michelle Langstaff (F)
36
4 pts
Diamonds I 23:24.3
Chris Flint (H)
Mike Forder (H)
MBrownjohn (L)
Gel Forder (L)
Peta Robinson (F)
37
3 pts
Isenhurst Rowers III 23:52.3
Angus Woodhams (H)
Sue Baldock (L)
Petra Hudson (F)
Zoe Osborne (F)
Emma Hyland (F)
38
2 pts
Sub 7 X 24:28.9
Simon Lake (H)
Steve Packer (H)
Wazza (H)
Cat Trentham (L)
Susan Young LWT (F)
39
1 pt
ROWING CLUB MANTOVA II 27:01.6
FREELANCE MN AD CHIABERGE GIORGIO (H)
FREELANCE MN CASALI NICOLETTA (L)
FREELANCE MN BARUFFALDI TIZIANA (L)
FREELANCE MN AD RELLECATI EMANUELA (L)
FREELANCE MN MIGLIORINI ALESSANDRA (F)
40MAD II18:52.8
Simon Handley (H)
j.d (H)
Ertan (H)
Rod Chinn. (L)
41Plymouth RC I19:29.5
Paul Brew (H)
Dave Reeby (H)
Marcus Batten (L)
 
42RowElite I19:30.6
Andy Cotten (H)
 
43MAD III19:39.6
Big Phil (H)
Russell Carter (H)
Pete Marston (H)
Wullie Brown (L)
44BW Rowing II19:39.7
Aaron Donelley (H)
Ross Smith (H)
Marten de Vries (H)
Charlie Gagliano (L)
45GARAGEATHLETE III20:06.9
Jake Luce (H)
 
46Independent I20:17.3
Dan Thornburn (H)
Dave Barber IND (H)
Craig Hudson (H)
Gary F Curtis Light (L)
47MAD IV20:29.5
Tim Jones (H)
Matt.Mitchell.hwt (H)
Lowy (H)
 
48C2TweetCrew I20:54.6
Kay Bieri (H)
 
49DLC Gidea Park I20:55.1
Jon Melson (H)
John Price (H)
 
50Team Oarsome III21:00.6
Bonefixer (H)
Dave Chmilowskyj (H)
Peter Clowes (H)
Matt Newman (L)
51Empty the Tanks I21:07.6
Olav Lofthaug (H)
Mark Bower (H)
Kevin Hillman (H)
Mick LeTourneaux (L)
52FIRT II21:19.8
IACOB Christian (H)
Sylverado987 (H)
patrick TERGEMINA (H)
bougli13009 (L)
53Forum Flyers II21:25.0
Lindsayh (H)
W.Gerssen (H)
Steve Ockerby (H)
Terry FF (L)
54MAD V21:39.0
Jon Goodall (H)
 
55Paddy Power I21:41.5
Chris Sindahl (H)
Michael B (H)
Paul Timmons (L)
Joe A Keating (L)
56Independent II21:45.6
Jules Kennedy (H)
 
57Ergo Ergo Sum I21:49.8
Dingeman Wiertz (L)
Amy Powell (F)
Belinda Tracey (F)
 
58AIRC I21:51.0
Harry_Sco (H)
AndersP_Swe (H)
 
59Erg365 I21:52.4
M D MItchell (H)
lee robinson (H)
Thomas Millard (H)
 
60ESPRIT III21:55.9
ESPRIT Paul Butterworth (H)
ESPRIT Ade Cregg (H)
ESPRIT Adelle Tudor (F)
 
61FIRT III22:23.4
steeve DANDREY (H)
Alain mangin (L)
Jean-Pierre GORIN (L)
herve pruneau (L)
62Nordic I22:36.6
Jonas Melander (H)
 
63Empty the Tanks II22:54.9
Kenneth Murdoch (H)
Rob Drury (L)
 
64 Once We Were Tribesports I23:03.7
Mike Channin (Tribesports) (H)
StJohn Ford (H)
Candida B (L)
 
65Fitness Matters V23:07.7
Matthew Godwin FM (H)
James Clarke (H)
Claude-de-N (H)
Morris Butchart (L)
66CUS Bergamo I23:22.9
FREELANCE BG SIMONE LANZONI (H)
FREELANCE BG NORIS GIGI (L)
FREELANCE BG LANZONI S (F)
FREELANCE BG BROGNI CHIARA (F)
67Free Spirits IV23:29.6
Joe Lohman (H)
Jon P Taylor (L)
Jon Palin (L)
Philip Price (L)
68FIRT IV23:42.4
Guy Bealle (L)
 
69RowPro Rowers I23:51.3
Stephen Gower (H)
Ruud Jackel (H)
 
70#TokyRow I24:26.1
Thomas Carter (H)
ScullingGirl TR (L)
AniNorms (F)
 
71Gee Crew II24:30.1
Andy Flewitt (H)
Roger Cruttenden (H)
Mick Bennetts (L)
Ian Nimmo (L)
72Forum Flyers III24:30.4
Chris Whale (H)
Dave Moores (FF) (H)
macroth (H)
Jack Gilmore (L)
73Fitness Matters VI25:36.9
Mike KM Beard (L)
 
74Age Without Limits I25:39.8
Asmund Karlsen (H)
Jean-Marc Hurni (H)
Gene Kelley (L)
mjpermuth (F)
75Red Line Rowers III25:42.9
GeorgeBinghamRLR (H)
Taz (L)
Diane Hunt RLR (F)
 
76Forum Flyers IV25:53.4
adventureisland (H)
 
77Isenhurst Rowers IV26:09.1
Fleur Blanford (L)
 
78Ski Erg IV26:37.6
macrothski (H)
Morris Butchart Ski-Erg (L)
 
79Free Spirits V28:55.0
Roger Burrell (L)
 
80Sub 7 XI29:48.7
diana kornbrot (F)
Shelagh Allen (F)
 
81Team Oarsome IV 1:00:00.0
Julian Warrick (H)
Calvin Sahota TO (H)
 

The Cross-Team Challenge is not supported or endorsed by Concept 2.
Site written by Daren Chandisingh. Please post any problems on the UK Concept 2 forum.

Valid XHTML 1.0 Transitional